Eğitimler Hakkında Bilgi İçin: 0442 231 53 73

SERTİFİKALI MOBBİNG EĞİTİMİ

Eğitim Hakkında Güncel Duyurular

  • Eğitimin kesin kayıt işlemleri için en kısa zamanda ATASEM'e gelmeniz gerekmektedir.
  • Kontenjanlar sınırlıdır. Kesin kayıt işlemlerinizi en kısa sürede tamamlamanızı tavsiye ederiz.
ATASEM ÖDEME SEÇENEKLERİ

SERTİFİKALI MOBBİNG EĞİTİMİ

Eğitim Adı SERTİFİKALI MOBBİNG EĞİTİMİ
Başlama Tarihi 03 Şubat 2018
Eğitim Gün ve Saatleri Cumartesi-Pazar (72 saat eğitim)
Eğitim Saatleri: 09.00-18.00
Eğitim Ücreti 1000 TL
Eğitim Koordinatörü Jale Hülya Alcan
Mobbing ile Mücadele Derneği Erzurum Temsilci Başkanı
Eğitmen Prof. Dr. Vedat BULUT
Mobbing ile Mücadele Derneği Genel Başkanı
Eğitim Yeri ATASEM Derslikleri

Eğitim İçeriği

Mobbing; psikolojik şiddet, baskı, kuşatma, taciz, rahatsız etme veya sıkıntı vermek anlamlarına gelir. Özellikle hiyerarşik yapılanmış gruplarda ve kontrolün zayıf olduğu örgütlerde, gücü elinde bulunduran kişinin ya da grubun, diğerlerine psikolojik yollardan, uzun süreli sistematik baskı uygulamasıdır. Son dönemde psikoloji, sosyoloji, etik, yönetim organizasyonu, ekonomi ve hukuk başta olmak üzere çeşitli alanlarda disiplinler arası çalışılan bir konu haline gelmiştir.

Mobbing, sadece mağdurları etkileyen değil, iş yerini ve iş yerinin diğer çalışanlarını da olumsuz etkileyen eylem ve davranışlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu anlamda çalışanların iş tatmini azalmakta, iş arkadaşları ile arasındaki güven ve saygı azalmakta, dolayısıyla iş verimi düşmekte, üretim azalmakta, bu da şirketin maliyetlerinin artmasına ve rekabet gücünün azalmasına yol açmaktadır. Atatürk Üniversitesi ile Mobbing ile Mücadele Derneği arasında, Mobbing dersinin seçmeli ders kapsamında müfredata girmesi amacıyla ortak protokol imzalandı. Ayrıca, yapılan mutabakatla Atatürk üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ATASEM) ve Mobbing ile Mücadele Derneği arasında ortak eğitim programları düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Öğretici, eğitici ve uzmanların kamu, sendika ve sivil toplum örgütlerine mobbing farkındalık eğitimi vermeleri için bu eğitimi başarıyla tamamlayıp sertifika almaları gerekmektedir.

Eğitimler Hakkında Detaylı Bilgi için: 0442 231 53 73