Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından 25 Eylül 2021 tarihinde Atatürk Üniversitesi Görevde Yükselme Sınavı yapıldı.

Merkez Müdürlüğümüz, sınav için COVID-19 kapsamında sınav öncesinde ve sınav esnasında aday ve görevlilerin sağlığını korumak için bir dizi önlemler aldı. Sınav öncesinde sınavın yapılacağı binada genel temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri yapıldı. Adayların binaya girişleri sırasında sosyal mesafenin (en az 1 metre, 3-4 adım) korunmasını sağlamak amacıyla güvenlik personeli hazır bulunduruldu. Bina girişinde adaylar için maske, temassız ateş ölçümü ve el antiseptiği gibi araçlar kullanıldı.

Sınav salonlarında ise adaylar için sosyal mesafe kuralına uygun olarak (en az 1 metre) oturma düzeni oluşturuldu.
COVID-19 temasla bulaşabileceğinden sınav görevlileri el hijyenlerini sağladıktan sonra adaylar için özel olarak hazırlanan kalem, silgi ve sınav evrakını dağıtarak yine aynı önlemler çerçevesinde sınav sonunda sınav evraklarını topladılar.
Sınav salonları pencereler açılarak sınav sırasında ve sonrasında havalandırıldı.
Sınav sonunda salon ve bina çıkışında sosyal mesafe (en az 1 metre, 3-4 adım) korunarak ve yığılma engellenerek sınav süreci tamamlandı.

#atatürküniversitesi #erzurum #atasem #görevdeyükselmesınavı