ATASEM Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Çocuk Bakıcılığı Temel Eğitimi Sertifika Programı (SGK Çalışan Anne Desteği Sertifikası)

Çocuk Bakıcılığı Temel Eğitimi Sertifika Programı (SGK Çalışan Anne Desteği Sertifikası)

9 Kasım 2020’e ertelendi.

Toplam 56 saat Online eğitim

Eğitim süresi: 15 gün

Eğitim ücreti: 400 TL

Eğitim şekli: Online

 Ön Başvuru Formu 

Kesin kayıt işleminizin tamamlanması için hesap numaralarımıza EFT veya havale yöntemiyle ödeme yapıp ödeme yaptığınıza dair bize bilgi verebilirsiniz.

Hesap Numaralarımız

Kesin kayıt işleminizin tamamlanması için aşağıdaki belgeleri de doldurup tarafımıza iletmeniz gerekmektedir.

Başvuru Dilekçesi

Katılımcı Sözleşmesi

 

Çalışan Anne Desteği

Eğitimli Çocuk Bakıcısı İstihdam Eden Anneler!

Çalışmak, işe geri dönmek ya da yeni bir işte çalışmaya başlamak istiyorsanız, bu Proje ile Sosyal Güvenlik Kurumu bütçenize aylık 300 avro Çalışan Anne Desteği sağlıyor. Destek miktarı 2021 yılında 325 avro, 2022 yılında 350 avroya çıkacaktır. Özel gereksinimli çocuğu olan veya bekâr annelere fazladan 50 avro ödenmektedir. Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde proje kayıtları devam ediyor.

Ön kayıtlar e-devlet şifresi ile buradan veya www.sgk.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirilmekte olup ön kaydını başarıyla yapan ilk 3700 anneye kesin kaydını yaptırmak üzere randevu verilecektir.

Eğitim Hakkında Ayrıntılı Bilgi

Bu eğitimin amacı, çocukların fiziki, sosyal, zihinsel gelişimlerini maksimum düzeye ulaştırabilecek bilgi, donanım ve beceriye sahip kişiler yetiştirmektir. Profesyonel Evde Çocuk Bakım Uzmanı; çocuğun günlük bakımını, beslenmesini, fiziksel güvenliğini sağlayan, çocuğun yaşına uygun etkinlik malzemelerini hazırlama işlemlerini yapma yeterliliklerini kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim alan nitelikli kişiye denir.

Çalışan annelere SGK’dan aylık 300 EURO (~2600 TL) destek! İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde uygulanmaya başlayan SGK “Çalışan Anne Desteği”nden yararlanmak ve zorunlu olan sertifikaya en hızlı bir şekilde sahip olmak için Üniversite Onaylı Çocuk Bakıcılığı Temel Eğitimi Sertifika Programımıza başvurun. Ön koşul yok. Eğitim uzaktan yani internet üzerinden. Eğitim sonunda üniversite onaylı sertifikanız adresinize kargolanmaktadır.

Katılımcılara Ne Sağlar?
Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler;

Çocuk bakıcı olarak evlerde,

Sosyal hizmetlerde veya Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüklerinde,

Kreşlerde, anaokullarında veya çocuk bakımevlerinde çalışma imkânı bulabilmektedir

Önemli not: SGK Çalışan anne desteği sertifikası için “Çocuk Bakıcısı” adına sitemize başvuru yapabilirsiniz. Başvuru esnasında bakıcınızın bilgilerini girmeniz gerekmektedir.

Çalışan anneler! Çocuk bakanlar! İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde uygulanmaya başlayan SGK “Çalışan Anne Desteği”nden yararlanmak için gerekli olan sertifikaya en hızlı bir şekilde sahip olmak için Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Onaylı Çocuk Bakıcılığı Temel Eğitimi Sertifika Programımıza başvurun. Ön koşul yok. Eğitim uzaktan yani internet üzerinden. Eğitim sonunda üniversite onaylı sertifikanız dilerseniz adresinize kargolanmaktadır.

Başvurmak için adresinden ön kayıt yaparak yukarıda bulunan “sepete ekle” > “ödeme yap” adımlarını takip edebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından Avrupa Birliği destekli “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında, “Çalışan Anne Desteğine” ilişkin başvurular, www.sgk.gov.tr veya www.sgkegitimlibakici.org üzerinden alınmaya başladı. Ama başvurudan önce bakıcının sertifika alması zorunlu.

“Çalışan Anne Desteği”nden, projenin uygulandığı illerde sigortalı işçi statüsünde tam zamanlı çalışan ve 0-24 aylık çocuğu olan 3 bin 700 anne yararlanacak.

Annelerin bu desteği alabilmesi için, istihdam ettikleri bakıcıların, 0-36 ay çocuk bakımını kapsayan eğitim diplomasına veya İŞKUR, Mesleki Yeterlilik Kurumu ya da Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ya da Üniversite onaylı sertifikaya sahip olması gerekecek.

“Bu kapsamda, çalışan annelere 2020 yılında aylık 300 avro olarak verilen destek miktarı 2021 yılında 325 avro, 2022 yılında 350 avroya çıkacaktır. Anneler projenin mali destek ödeme sürecinde çocuk 36 aylık olana kadar ödeme alabilecektir. Detaylı bilgiye www.sgkegitimlibakici.org üzerinden ulaşılabilir.”

Devlet Üniversitesi onaylı Çocuk Bakımı Eğitimi Sertifika programına başvurabilir, en hızlı bir şekilde sertifikaya sahip olabilirsiniz.

 

SGK Çalışan Anne Desteği 300 Avro’ya Çıkarıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, çalışan annelere verilen eğitimli bakıcı desteğinin bu yıl aylık 200 eurodan 300 euroya çıkarıldığını açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Avrupa Birliği ile ortaklaşa finanse edilerek, Sosyal Güvenlik Kurumu’nca Ankara, İstanbul ve İzmir’de hayata geçirilen ‘Eğitimli Çocuk Bakıcıların Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi’ ile ayrıca özel gereksinimli çocuğu olan annelere 50 euro artırımlı (350 euro) ödeme alarak destekleneceğini bildirdi.

Projeye ilişkin detayları paylaşan Bakan Selçuk, “Sigortalı çalış, sigortalı eğitimli bakıcı çalıştır” sloganıyla 2019 yılında başlayan Projeden halen 0-24 aylık çocuğu olan 4/a statüsünde sigortalı çalışan annelerimiz yararlanabilmektedir. Projeden yararlanmak isteyen annelerimiz internet üzerinden başvuru yapabilirler” dedi.

Bakan Selçuk projenin amacının, kadınların kayıtlı istihdamını desteklemek ve aile-iş yaşamı dengesini güçlendirmek olduğunu belirtti. Bakanlık olarak aile birliğini korumayı ve güçlendirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Söz konusu projeye başvuruların devam ettiğini belirten Bakan Selçuk, desteklerin önümüzdeki yıllarda kademeli artırılarak, 2021 yılında 325 euro 2022 yılı için de 350 euro olacağının mesajını verdi.

Kaynak: Hürriyet | 27 Temmuz 2020

 

Potansiyel İş Pozisyonları

İş pozisyonları eğitim seviyenize ve öğrenim derecenize göre değişkenlik gösterebilir. Potansiyel İş Pozisyonları; Çocuk Bakıcısı, Yerinde Çocuk Bakıcısı, Engelli Çocuk Bakıcısı, Evde Çocuk Bakıcısı, Anneler

Kimler Katılabilir?

Herhangi bir mezuniyet şartı ve ön koşul aranmayıp, Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes bu eğitime katılabilir. Ayrıca yurt dışında yaşayanlar ve yabancı uyruklu vatandaşlar da başvurabilir.

Nasıl Katılabilirim?

Bu eğitime web sitemiz üzerinden online başvuru yaparak hemen katılabilirsiniz.

EFT ve havale ile eğitim ücretini yatırarak kesin kaydı tamamla

Ödeme onayından sonra eğitime hemen başla

Dilediğin cihazdan, dilediğin zaman eğitime katıl

Üniversite sertifikan kargo ile adresine gelsin

Alacağım Sertifika Ne İşime Yarar?

Alacağınız sertifika ile onaylı ve geçerli bir belgeye sahip olabilir, iş bulabilir, işinizde yükselebilir, terfi alabilir, özgeçmişinizi güçlendirebilir, iş başvurularında öne çıkabilir, uzmanlığınızı ve eğitiminizi belgeleyebilir, rakiplerinize fark atabilir, sertifikayı yurt dışında da kullanabilir, kariyerinizi geliştirebilir ve geleceğinize yön verebilirsiniz.

SGK Eğitimli Bakıcıların Desteklenmesi Projesi 

Aşağıdaki ekran görüntüsü SGK’nın Eğitimli Bakıcıların Desteklenmesi Projesi instagram hesabından alınmıştır. Dolayısıyla açıklamadan üniversite sertifikalarının geçerliliği ve uygunluğu doğrulanmaktadır.

EĞİTİMİN KONU BAŞLIKLARI

  1. GELİŞİM İLE İLGİLİ TEMEL KAVRAMLAR

SÜRE: 8 SAAT

Büyüme, Gelişim, Olgunlaşma, Öğrenme, Hazırbulunuşluk, Eğitim, Gelişim İlkeleri, Gelişim Dönemleri, Bebeklik Dönemi İlk Çocukluk (Oyun) Dönemi

  1. ÇOCUKLUK DÖNEMLERİ

SÜRE: 8 SAAT

İlk Çocukluk (Oyun) Dönemi (devamı) İkinci Çocukluk (İlkokul) Dönemi Ergenlik Dönemi

  1. GELİŞİME ETKİ EDEN FAKTÖRLER

SÜRE: 8 SAAT

Biyolojik Faktörler, Çevre (devamı) GELİŞİM ALANLARI Fiziksel Gelişim, Psikomotor Gelişim Bilişsel (Zihinsel) ve Dil Gelişimi Kişilik Gelişimi, Duygusal Gelişim, Sosyal Gelişim, Ahlak Gelişimi, Cinsel Gelişim

  1. TEMEL İHTİYAÇLAR I (FİZİKSEL TEMEL İHTİYAÇLAR)

SÜRE: 8 SAAT

Fiziksel Temel İhtiyaçlar, Beslenme, Barınma, Giyinme, Solunum, Uyku Dinlenme, Temizlik, Boşaltım, Vücut Isısı, Tehlikelerden Korunma Sosyal Temel İhtiyaçlar, Arkadaşlık Kurma, Bir Gruba Ait Olma, Sosyal Statü İhtiyacı, Bir İşe Yarama İhtiyacı, Bağımsızlık İhtiyacı

  1. TEMEL İHTİYAÇLAR I (PSİKOLOJİK TEMEL İHTİYAÇLAR)

SÜRE: 8 SAAT

Psikolojik Temel İhtiyaçlar, Sevme. Sevilme, Ait Olma İhtiyacı, Öğrenme Psikolojik Güven İçinde Olma Başarılı Olma, Başkalarının Onayını Alma Kendine ve Kişiliğine Saygı Duyulması İhtiyacı

  1. TEMEL İHTİYAÇLAR II (BESLENME)

SÜRE: 8 SAAT

Çocuk Beslenmesi 0–3 Yaş Çocuk Beslenme İlkeleri Beslenmesi Ek Gıdaların Hazırlanması ve Verilme Zamanı

  1. TEMEL İHTİYAÇLAR II (KİŞİSEL BAKIM)

SÜRE: 8 SAAT

Bebek ve Çocuklarda Kişisel Bakım Vücut Temizliği, Tuvalet Eğitimi, Saç Bakımı, El ve Ayak Bakımı, Ağız ve Diş Bakımı, Banyo, Banyo Öncesi Hazırlık, Banyo Yaptırma Banyo Sonrası, Giyinme ve Soyunma, Uyku ve Dinlenme Çocuklarda Sık Görülebilecek Sağlık Sorunları, İlk Yardım

porno