İletişim Becerileri ve Donanımları Eğitimi

Tarihler

20 Eylül 2021 tarihine ertelendi.

Günler

Pazartesi-Salı-Perşembe-Cuma

Saatler

17.00-19.00

Belge

Katılım ve Sertifika

Ücret

200 ₺

İLETİŞİM BECERİ VE DONANIMLARI

Prof. Dr. Halit DURSUNOĞLU

Sunuş

“İletişim çağı” dediğimiz günümüzde en önemli sorunlardan biri, insanî ilişkilerin zayıflaması. Her şeyin alabildiğine geliştiği bir çağda, insanî ilişkiler neden bu durumdadır? Bunun tek sebebi, iletişimsizlik. İletişim kurulmadığı sürece, insanî ilişkiler hep zayıf kalacaktır. Hangi dönemi, hangi çağı yaşarsa yaşasın insanın en fazla ihtiyaç duyduğu şey, yine insan. Yani insan, insanın boşluğunu başka bir şeyle dolduramaz, dolduramıyor da. O nedenle insanî ilişkiler, her şeyin üstünde ve ötesinde. Bu ilişkilerin gelişmesi için de iletişim beceri ve donanımlarına sahip olmak gerekir. Bu beceri ve donanımlar da insanın kendisinde vardır; ancak insan bunların ya farkında değildir ya kullanmayı bilmiyordur. Bu eğitimle bu beceriler ve donanımlar hatırlatılacak ve kullanım yolları gösterilecektir.

Diğer taraftan bu eğitimle beraber öğrendiklerimiz, bizi hem hayata hazırlayacak hem de başka insanlarla iyi ilişkiler kurmamıza sebebiyet verecektir.

Amaç

Günümüz nesillerini, özellikle üniversite çağındaki gençlerimizi, iletişim becerileri ve donanımları bakımından geliştirmek ve onları bu anlamda hayata hazırlamak. Bu beceri ve donanımları edindikten sonra kendilerini daha iyi ifade eden, ilişkilerini daha iyi düzenleyen ve insanî ilişkilerde her bakımdan daha başarılı olan bireyler yetiştirmek

Eğitim hakkında

Eğitim 16 saatten oluşacak olup 2 hafta sürecektir. Eğitimler, Çarşamba günü hariç, hafta içi günlerde Pazartesi, Salı, Perşembe ve Cuma günleri saat 17.00-19.00 arasında yapılacaktır.

Kesin kayıt için gerekli belgeler