ATASEM Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi

Okçuluk Kursu

 Eğitim Hakkında Bilgiler
Eğitim Adı Okçuluk Kursu
Eğitim Tarihleri Kayıtlar devam ediyor.
Eğitim Günleri Perşembe-Cuma-Cumartesi
Eğitim Saatleri Belirleniyor.
Eğitim Süresi 50 Saat
Eğitim Koordinatörü Millî Takım Antrenörü Hasan Basri HANCI
Eğitmenler Millî Takım Antrenörü Hasan Basri HANCI
Eğitim Ücreti 400 TL
Eğitim Yeri ATASEM
 Ön Başvuru Formu 

Okçuluk nasıl bir spor türüdür?
Okçuluk insanlığın yaşam mücadelesinde temel ihtiyaçlarından biri olan besin tüketimini karşılamak adına geliştirdiği bir avlanma biçimi olarak ortaya çıkmıştır. 1904 Yaz Olimpiyatları ile birlikte bir spor dalı olarak olimpik programlara dahil edilen okçuluk, belirli bir hedefi tutturabilmek için gerçekleştirilen keyifli müsabakalardan oluşmaktadır.

Okçulukta kullanılan oklar alüminyum özellikli tahtadan, karbondan veya çelikten yapılabilmektedir. Dünyada okçulukta başarılı olmuş ülkeler arasında Rusya, İtalya, ABD, Belçika, Kore ve Fransa yer almaktadır.

Okçuluğun en önemli özelliklerinden biri de sırt kaslarını, kolları ve gözün koordinasyon düzeyini maksimum seviyeye ulaştırmasıdır.

Okçuluk kursuna kimler katılabilir?
Okçuluk, hem stres atabilmenize olanak tanıyan eğlenceli bir hobi hem de kendinizi ve ülkenizi başarıyla temsil edebileceğiniz profesyonel bir spor dalıdır. 

Eğitimler engelli vatandaşlar için de kurs olanakları oluşturabilmektedir.

Bu yaş seviyesini tamamlayan herkes okçuluk kursuna katılım gerçekleştirebilmektedir. Katılımla birlikte okçuluk malzemeleri kurslar tarafından karşılanmaktadır.

Ancak bu alanda profesyonel başarı göstermeyi hedefleyen kişiler kendi tekniğine ve stiline özgü malzemeleri okçulukla ilgili yerlerden temin etmesi gereklidir. Malzeme seçiminde bu alanda kendini ispatlamış okçulardan yardım alabileceğiniz gibi kurs eğitmenlerimize de danışarak size en uygun ekipmana sahip olabilirsiniz.

 

porno