Eğitimler Hakkında Bilgi İçin: 0442 231 53 73

Ders Saatleri

  • Hafta içi grubu: Salı-Perşembe 17.30-20.30
    Hafta sonu grubu: Cumartesi-Pazar 09.00-12.00

  • Eğitim Hakkında Güncel Duyurular

    Son başvuru tarihi 01 Aralık 2017 saat 17.00'ye ertelenmiştir.

  • Seviye Tespit Sınavı günü ve saati ertelenmiştir. Seviye Tespit Sınavı 02 Aralık Cumartesi saat 17.30'da ATASEM’de yapılacaktır.

  • Seviye tespit sınavı sonrasında açıklanacak katılımcı listesine göre kesin kayıt işlemleri başlayacaktır.
  • Katılımcı listesi açıklandıktan sonra kesin kayıt işlemlerinizi en kısa sürede tamamlamanız gerekmektedir.

REKTÖRLÜK DUYURUSU
ATASEM ÖDEME SEÇENEKLERİ

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİNİN
YABANCI DİL YETERLİLİKLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü olarak öğretim üyelerimizin uluslararası alanlarda daha etkin yer alabilmeleri için “Öğretim Üyelerinin (Yardımcı Doçent, Doçent ve Profesör) Yabancı Dil Yeterliliklerinin Geliştirilmesi”ne yönelik gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

Bu çalışmalar kapsamında izlenmesi gereken adımlar belirlenerek aşağıda sunulmuştur.

1-ATASEM’de 5 ay süreli kurs:
Katılımcılara 02 Aralık 2017-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında 5 ay süreyle toplamda 100 saat İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma ve gramer içerikli kurs verilecektir.

Kursların hafta içi ve hafta sonu her derslikte azami 20 katılımcı olmak üzere gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Haftalık ders saati toplam 6’dır.

Katılımcılar arasında gece eğitimi ders yükü olanlar için dersler hafta sonu, olmayanlar için hafta içi yapılacaktır.

Kurslara sadece Atatürk Üniversitesi öğretim üyeleri müracaat edebilecektir.

Kurs katılım ücreti, materyal gideri dâhil, 1250 TL’dir.

Kurs süresince katılımcıların en fazla % 20 devamsızlık hakkı bulunmaktadır.

ATASEM’de 100 kişilik kursa katılacak öğretim üyelerine kurs başlangıcında ve bitiminde seviye tespit sınavı (İngilizce yeterlik) yapılacaktır.

Seviye Tespit Sınavı günü ve saati ertelenmiştir. Seviye Tespit Sınavı 02 Aralık Cumartesi saat 17.30'da ATASEM’de yapılacaktır.

Daha önce anadili İngilizce olan ülkelerde 3 ay ve üzeri süreyle kalan öğretim üyelerimiz kursa müracaat edemeyeceklerdir.

2-İngiltere’de dil eğitimi:
Bu sınavda başarılı olan öğretim üyeleri Haziran ayında “Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim Üyelerinin Uzun Süreli Yurt Dışı Araştırma Etkinliklerine ve Kısa Süreli Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programı ve Uygulama Esasları” kapsamında İngiltere’deki dil okullarında dil becerilerini geliştirmek üzere 3 ay süre ile görevlendirileceklerdir.

3 aylık süre için gönderilecek akademisyenlere konaklama, yeme, içme için 3300 USD, dil kursu için 2500 USD ve ayrıca Erzurum-İngiltere / İngiltere-Erzurum gidiş dönüş için ekonomi klas uçak bileti ücretleri ödenecektir.

İngiltere’deki dil okulu için Millî Eğitim Bakanlığının çalıştığı ve akredite ettiği dil okulları ile bağlantı kurulmuştur.

Dil okulları İngiltere’nin farklı şehirlerinde bulunmakta olup yurt dışına gönderilecek akademisyenler mümkün mertebe aynı şehirlere yönlendirilmeyeceklerdir.

Kurs için başvuru ATASEM'e yapılacaktır.

Son başvuru tarihi 01 Aralık 2017 saat 17.00'ye ertelenmiştir.

Eğitimler Hakkında Detaylı Bilgi için: 0442 231 53 73